ANA SAYFA Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

PARASOL TOURS aracılığıyla bir seyahat rezervasyonu yaptıranlar, aşağıdaki hususları peşinen kabul etmiş sayılırlar.

01-Turlarımız ve Fiyatlarımız
02-Fiyatların Geçerliliği
03-Garanti Deparlı Tur Politikası
04-Minimum Kişi Gereksinimi / Tek Kişi
05-Ziyaret Sırası
06-Bagaj Hakkı
07-Hizmetlerimizdeki İstisnalar
08-Rezervasyon Detayları
09-Çocuk Politikası
10-Sigara İçme Politikası
11-Ödemeler
12-Değişiklikler
13-Karşılama / Uğurlama
14-Otel Müsaitliği
15-Erken Giriş / Çıkış Koşulları
16-Havalimanı Geliş Sorunları
17-Kaçırılan Bağlantılı Uçuşlar
18-Uçak Biletleri
19-Otel Fiyatları
20-Pasaport ve Vizeler
21-Reddetme Hakkı
22-Kayıp ve Unutulan Eşyalar
23-Sorumluluk
24 Tur Belgeleri
25-Şirketimize Sevk Edilen Paket / Postalar
26-İptal Politikası
27-Engellilere Yönelik Hizmetler
28-Ziyaret Saatleri
29-Transfer Sorunları
30-Otel Tarafından Ücretsiz Havalimanı Transfer Hizmetleri
31-Kullanılmayan Hizmetler
32-Bebek Koltuğu Opsiyonu
33-Anlaşmazlıklar
34-Bilginin Doğruluğu
35-Telif Hakkı

01-Turlarımız ve Fiyatlarımız:
Turlarımızda “Grup Turu” ve “Özel Tur” olmak üzere iki farklı opsyion olabilir. Bu ikisi arasındaki temel fark, bir grup turunda başka katılımcılar da olabilirken, özel turların sadece rezervasyon yaptıran müşteriler için yapılmasıdır. Özel turlar nispeten daha pahalı olmasına rağmen, özeline meraklı kişiler için daha uygun ve esnektir. Grup turları son ana kadar rezerve edilebildiğinden, önceden sorulduğunda size tur katılımcılarının tam sayısını vermemiz mümkün olmayabilir. Aynı güzergahlara sahip bazı farklı turları birleştirmek de grup turlarının doğasıdır ve bu nedenle tur sırasında rehberler ve araçlar başkalarıyla değiştirilebilir.

Turlarımıza dahil olan öğünler aşağıdaki gibi harf kodları ile belirtilmiştir. (Ancak, tüm “özel turlarımız” öğle yemeği hariçtir).
(B) = Kahvaltı (L) = Öğle Yemeği (D) = Akşam Yemeği

Turlarımızda aksi belirtilmedikçe ilk gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği servis edilmemektedir.

Günlük turların fiyatlarına havalimanından alma ve bırakma ücretleri dahil değildir. Ancak en az bir gece konaklamalı iki gün veya daha uzun süreli turlar, havalimanlarından alma ve bırakma hizmetlerini de kapsar.

Günlük turlar için verilen saatler yaklaşıktır ve değişebilir. Buluşma saatleri, katılımcıların sayısına ve otel konumlarına bağlı olarak değişebilir.

02-Fiyatların Geçerliliği:
Sitemizdeki fiyatların doğruluğunu sağlamak için her türlü özen gösterilmiş olsa da, Parasol Tours’un kontrolü dışındaki koşullar,  fiyatlarda değişiklik yapılmasını gerektirebilir. Parasol Tours, uçak bileti, tur, döviz kuru dalgalanmaları, ek yakıt, katma değer vergisi vb. maliyetlerdeki artışlar nedeniyle fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.  Fiyatlarımızın ilan edilmesinin ardından resmi makamlar tarafından uygulanacak ilave vergiler de fiyatların revize edilmesine neden olabilir. Güncellenen tarife yayınlandığında, önceki sürümlerin süresi dolar.

Şirketimiz tarafından sunulan tüm özel teklifler 30 gün boyunca geçerlidir. Bu 30 günlük süre içinde depozito ödenmediği takdirde geçersiz sayılacaktır.

03-Garanti Deparlı Tur Politikası:
Garantimiz sadece hizmetlerin başlamasından 7 gün öncesine kadar talep edilen rezervasyonlar için verilmektedir; ancak son anda bize iletilse bile tüm gereksinimleri yerine getirmek için elimizden geleni yapmaktayız. Ancak, hizmet başlangıç ​​tarihinden önceki son 7 gün içinde iletilen tüm son dakika rezervasyon taleplerinin tarafımızca onaylanması gerekmektedir.

Garantili kalkışlar, misafirlerin turun ilk gününde tura katılması durumunda geçerlidir. Bu turlara farklı bir tarih ve lokasyonda katılma taleplerinin tarafımızca teyit edilmesi gerekmektedir; çünkü bu turlarda başka katılımcı olmadığı takdirde farklı bir fiyat uygulanabilmektedir. Bununla birlikte, onayımıza ek olarak, halihazırda mevcut olan katılımcılar turu iptal ederse ve sonuç olarak grup turuna daha fazla kişi katılmazsa, Parasol Tours, tura orijinal depar tarihinden farklı bir aşamada katılacak misafirler için düzenlemeleri iptal etme hakkını saklı tutar.

Parasol Tours, ihtiyaç duyulması halinde benzer turu olan diğer seyahat şirketleri ile işbirliği yapma hakkını da saklı tutar.

04-Minimum Kişi Gereksinimi / Tek Kişi:
Bazı turlar asgari kişi şartına tabi olup önceden tarafımızdan onaylanması gerekebilir. Bununla birlikte, ilave onaydan sonra, katılımcıların geri kalanı daha sonra geziyi iptal ederse ve sonuç olarak garanti edilen sayıdan daha az katılımcı olursa, Parasol Tours herhangi bir turu iptal etme hakkını saklı tutar. Öte yandan, garantili bir kalkış minimum 2 kişi ile sınırlandırılmışsa ve yalnızca bir katılımcı kişi varsa, bu tur sadece özel fiyatlarla yapılır. 1 tek kişi yerine toplam 2 kişi için ödeme yapılsa dahi bu kabul edilmemektedir.

Genel bir uygulama olarak, otellerde 5’ten fazla tek kişilik oda talep edilmesi durumunda 6’ıncı ve diğer odalar tek veya çift kişilik olarak kullanılmasına bakılmaksızın çift kişilik oda olarak ücretlendirilir. Ancak bu durum otel politikalarına uygun olarak yeniden değerlendirilebilir ve bu konuda daha esnek olabiliriz.

05-Ziyaret Sırası:
Rehberlerimiz, seyahat programlarını aynı sırayla takip etmek için azami özeni gösterse de, sitelere yapılan ziyaret sıralamasında değişiklikler olabilir ve bu nedenle -herhangi bir site veya müze kaçırılmadıkça- geri ödeme talep edilemez. Öte yandan, güneşin akşamın erken saatlerde battığı kısa kış aylarında (Aralık, Ocak ve Şubat) bazı ziyaretler hızlı bir şekilde yapılabilir veya atlanabilir.

06- Bagaj Hakkı:
Grup turlarımıza katılan her katılımcının ağırlığı 30 kg’ı (66 pound) geçmeyen en fazla 2 bagaj taşımasına izin verilmektedir. Ekstra bagaj sadece araçlarımızda yeterli alan olduğunda kabul edilebilir. Bununla birlikte, üçüncü bagaj için yeterli yer yoksa Parasol Tours, ekstra bagajı reddetme hakkını saklı tutar.

07-Hizmetlerimizle İlgili İstisnalar:
Fiyatlarımıza pasaport ve vize ücretleri, seyahat ve sağlık sigortası (Bunun yola çıkılan ülkeden alınması tavsiye edilir), fazla bagaj, çamaşır yıkama, telefon ve diğer iletişim masrafları, şişe suyu, çay ve kahve dahil tüm içecekler, seyahat programında belirtilmeyen yemekler hariç olup rehberlere ve sürücülere verilebilecek bahşişler konukların takdirine bırakılmıştır.

08-Rezervasyon Detayları
Çıkabilecek sorunlardan kaçınmak için rezervasyonun ilk aşamasında aşağıdaki ayrıntıların iletilmesi gerekmektedir:

1- Pasaportlarda yer aldığı şekilde isim ve soyadı (Uçak biletlerinde isim değişikliğine izin verilmemektedir)
2- Otel odalarında iki kişilik veya bir büyük yatak istenip istenmediği
3- Sigara içilen veya içilmeyen odalar tercih edilip edilmediği

Konuklarımızın taleplerini karşılamak için elimizden gelenin en iyisini yapacak olmamıza rağmen, ekstra talepler rezervasyon aşamasında bildirilmediği takdirde tarafımızca sorumluluk kabul edilmemektedir. Bazı oteller ayrıca iki ayrı veya geniş yataklı veya sigara içilmeyen odalar sunmayabilir.

8 veya daha fazla katılımcı olduğunda, butik (özel kategori) oteller yerine  4 veya 5 yıldızlı otel rezervasyonu yapmanızı tavsiye ederiz; butik (özel kategori) oteller, daha ziyade bireysel seyahat eden misafirlerimiz için daha iyi seçenekler olabilir.
– Butik (özel kategori) otellerdeki oda numaraları yetersizdir ve bu nedenle misafirlerimiz odalarını beğenmediğinde değişiklik yapma konusunda esnek olmayabilirler.
– Genellikle ilçelerin tarihi kesimlerinin küçük dar sokaklarında yer aldığından, bu tür otellere büyük bir otobüsle ulaşım zor olabilir.
– Çoğunlukla tarihi mekanlar oldukları için yapım aşamasında özgün mimari planları değiştirilemez ve bu nedenle tüm odalar aynı büyüklük ve standartta olmayabilir. Misafirler kendi odalarını diğerleriyle karşılaştırabilir ve bazılarına daha iyi odalar verildiğini düşünerek mutsuz olabilirler.
– Çift kişilik / iki yataklı odalara katlanabilir yatak eklenmesi nedeniyle çoğu otelde üç kişilik odaların nispeten daha küçük olduğunu lütfen unutmayın. Bu konudaki rahatsızlıklardan dolayı hiçbir sorumluluk kabul edilmemektedir.

09-Çocuk Politikası:
Genel olarak, 002 yaş arası çocuklardan ücret alınmazken 03-08 yaş arası çocuklara %25-50 arasında indirim yapılabilmekte olup bu konuda işletmelerin kuralları uygulanmaktadir.

 

 

(En az iki gün süren turlarda çocuğun ebeveynleriyle aynı odayı üçüncü şahıs ile paylaşması durumunda indirim uygulanır. Çocuklara otellerde ikiz oda rezervasyonu yaptırılırsa çocuk indirimi uygulanmaz).
Transfer hizmetlerinde ise araçtaki katılımcı sayısı dikkate alındığında 00-12 yaş arası çocuklar dikkate alınmamaktadır.

10-Sigara İçme Politikası:
Tur araçlarında sigara içmek kesinlikle yasaktır. Ancak araçların dışında sigara molası verilebilmesi için sık sık mola verilmektedir.

11-Ödemeler:
Rezervasyon sırasında alınacak% 40’lık bir depozitoya ek olarak, bakiyenin geri kalanı hizmetin başlama tarihinden 30 gün (bireyler için) ve 60 gün önce (10 veya daha fazla gruplar için) tam olarak alınmalıdır. aşağıda özetlenen seçeneklerden.
Ödemeler aşağıdaki yöntemlerle yapılabilir:
1- Ayrıntıları talep üzerine alınabilecek hesap numaralarımızdan birine havale.
Tüm banka masraflarının ve ücretlerinin gönderene borçlandırılması gerekir.
2- VISA, MasterCard veya American Express aracılığıyla kredi kartı ile. Çevrimiçi güvenli ödeme bağlantısını sayfanın altında bulabilirsiniz.

12-Değişiklikler:
Talep edilen hizmetlerde ilk değişiklik ücretsizdir. Ancak, orijinal rezervasyonda yapılan her ek değişiklik için, hizmet başına 50 ABD doları tutarında bir hizmet ücreti alınacaktır. Otel ve havayollarının ilgili değişiklik ücretleri de ayrıca tahsil edilecektir.
Hizmete başlama tarihinden hemen önceki veya uygulama aşamasındaki son dakika değişiklikleri bizler için pek çok soruna ve ekstra masraflara neden olmaktadır. Ancak siz değerli müşterilerimizin son dakika isteklerine uymalarına yardımcı olmak için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bu tür talepler için herhangi bir ekstra maliyet hemen ödenmelidir ve geri ödemeler yalnızca hizmetlerin bitiminde gerçekleştirilebilir – genel hizmetlerin tamamlanmasından 15 gün sonra.
Grup için 13-Alma / Bırakma Sorunları (Koltukta Koltuk) Turları:
Grup (koçta koltuk) turlarında genel uygulama olarak tur başlama günü havalimanlarında 08.30, şehirlerde 09.00’dır. 08.30’dan önce havalimanına gelen misafirlerimizin alınma saatine kadar beklemesi gerekmektedir. Ankara tren garına gelenler de grubun diğer katılımcıları için saat 09.00’a kadar beklemelidir.
Grup turlarımızda genel yolcu bırakma saati şehirlerde 17.00, havalimanlarında 18.00’dir. Daha sonraki uçuşlarda uçması planlananlar, rutin zamanlarımızda havalimanına götürülebilir ve havalimanlarında veya tren istasyonlarında uzun bekleme süreleri için sorumluluk kabul edilmez (Bu tür durumlar için özel turlar veya havaalanında bırakma planları öneririz. Ekstra transfer hizmeti olan şehir merkezleri).
Grup turları sadece merkez şehir otellerinden sunulmaktadır ve otellerin konumuna bağlı olarak ek transfer ücreti talep edilebilir (Örneğin, Ankara ve İstanbul’daki havalimanı otelleri, İstanbul’daki Anadolu yakası otelleri ve Avrupa yakasında bulunan oteller) Boğaziçi, Boğaziçi Köprüsü sınırlarının ötesinde.
Tüm hizmetlerimiz gün içinde 08.00-19.00 saatleri arasında verilmektedir. Müşterilerin yerinde bu sınırların ötesinde başka hizmetler talep etmesi durumunda, Parasol Tours, daha erken bir aşamada onaylanmadıkça ve ücretlendirilmedikçe, bunu doğrudan onlardan tahsil edecektir.

14-Otel Müsaitliği
Zaman zaman, belirli bir otelde belirli bir tarihte müsaitlik olup olmadığı sorulur. Bu taleple ilgili olarak rezervasyon yapmazsak, kullanılabilirlik asla garanti edilemez. Otellere müsaitlik sorduğumuzda ve odaların müsait olduğunu söylediklerinde, bu sadece o an için geçerlidir. Odalar hemen başkalarına yakın olabilir. Bu nedenle, odayı garanti altına almak için rezervasyon yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederiz, aksi takdirde o andaki müsaitlik, sonraki birkaç saat içinde yapılacak talepler için bile odayı garanti etmez.
Özellikle İstanbul’dakiler olmak üzere oda sayısı sınırlı olan bazı butik oteller, odalarını veya odalarını çok daha yüksek fiyatlı satmayı tercih edebildikleri için, internet sayfalarında oda bulunsa bile yoğun dönemlerde seyahat acentelerinden gelen rezervasyon taleplerini onaylamıyorlar. dünya çapında bazı tur operatörleri ve perakende acenteleri tarafından kullanılan Merkezi Rezervasyon Sistemi (Amadeus, Galileo, Sabre, vb.) için tahsis edilmiş olabilir. Bu nedenle, müşterilerimize / konuklarımıza, belirli bir oteli daha düşük fiyatlarla teyit edemediğimiz sürece, otellerin veya CRS’nin web sayfalarını kontrol etmelerini ve onlarla doğrudan rezervasyon yapmalarını öneririz.

15-Erken / Geç Giriş / Çıkış Koşulları:
Oteller bunu son ana kadar teyit edemez, çünkü bu fırsat yalnızca otellerin check-in tarihinden önceki gece veya check-out tarihinden sonraki gece tamamen rezerve edilmediği durumlarda mümkündür. Bu nedenle, bunu önceden teyit etmemiz mümkün değildir ve varışta otel aracılığıyla kontrol edilmelidir. Ancak, otellerin çoğu uygun oldukları sürece bu konuda yardımcı olacaktır, ancak Çırağan Oteli, Four Seasons Otel ve diğer bazı lüks oteller gibi birkaçı garanti için tam ödeme isteyecektir. Bilginize, otellerde genel giriş ve çıkış saatleri sırasıyla 14.00 ve 11.00 / 12.00’dir.

16-Havalimanı Geliş Sorunları:
Gümrük Şemsiyesi Turlarında uçaklarda kaybolan bagaj sorunlarından veya pasaport sorunlarından kaynaklanan gecikmelerden dolayı sorumlu tutulamaz ve tur aracında başka katılımcılar bekliyorsa, grup turlarında misafirler maksimum 30 dakikaya kadar beklenebilir. . Ancak, bekleyen başka katılımcı yoksa veya özel bir tursa, ekibimiz sorunun çözülmesine yardımcı olmak için elinden geleni yapacaktır.
Personelimizin bu noktaya girişine izin verilmediğinden, gelen havalimanlarındaki tüm vize işlemleri misafirlerimiz tarafından kendi başlarına işleme alınmalıdır.
Bagaj problemi yaşayanlar bazen Gümrükten geçemiyor ve sadece içeride epey bir süre bekleyerek personelimizi derhal durumdan haberdar ediyor. Personelimizin Gümrük yetkilileri tarafından içeri girmesine izin verilmez ve bu nedenle misafirlerimizi arama şansı yoktur. Dışarıda kimsenin olmaması, personelimizin misafirlerimizin uçakta olmadığını düşünmesine neden olamazdı, çünkü aynı uçağın diğer tüm yolcuları zaten dışarı çıkmıştı. Bu nedenle, misafirlerimizin gümrükten çıkıp, sorunu sorgulamadan önce bagaj sorunu nedeniyle içeride beklediklerini personelimize bildirmelerini rica ederiz.Aksi takdirde personelimiz, terminalin çıkışına 30 dakika daha bekledikten sonra terminalden ayrılabilir. Aynı uçağın son yolcusu ve böyle bir durumda iade yapılmaz.
Transfer personelimizin Gümrük İdaresi’nin ötesine geçmesine izin verilmediğinden, misafirlerimizin bagaj taşıma işlemini kendi başlarına yapmaları gerekmektedir. Terminal buluşma noktasına ilerlediklerinde, onlara uygun şekilde yardım edilecektir. 10’dan fazla katılımcının bulunduğu gruplar için taşıma ücreti transfer personelimiz tarafından ödenirken, bireysel yolcular bunu kendi başlarına halletmelidir.
Ekibimiz halihazırda havalimanında beklerken, personelimizin tuttuğu panolara isimleri yazılmasına rağmen bazı misafirlerimiz, aşırı kalabalık nedeniyle havaalanlarına vardıklarında onları karşılamada zaman zaman zorluk yaşayabilirler. Misafirlerimiz, personelimizi yoğun bir şekilde aramadan ve hemen ofisimizi aramadan otele taksiyle giderse, personelimizin hala havalimanında olması durumunda para iadesi yapılmayacaktır. Aynı şekilde, planlanan saatten önce havalimanına gelen tüm misafirlerimizin, personelimiz uçakların planlanan iniş saatinden 15 dakika önce havalimanına varması nedeniyle ofisimizle iletişime geçmeleri gerekmektedir. Gecikmeli uçuşlar için personelimiz maksimum 2 saate kadar bekleyebilir. Daha fazla gecikme için misafirlerimizin tarafımızdan herhangi bir geri ödeme yapmadan otellerine taksiyle gitmeleri beklenmektedir. Ancak, gecikmeler bize önceden bildirilirse, transfer hizmetimiz buna göre değiştirileceğinden hiçbir sorun yoktur.

17-Kaçırılan Bağlantılı Uçuşlar:
Misafirlerin dış hat uçuşlarının geç gelmesi nedeniyle bağlantılı iç hat uçuşlarını kaçırmaları durumunda sorumluluk alınmaz ve tüm ekstra masraflar misafirlerden tahsil edilir. Bu nedenle dış hat ve iç hat uçuşları arasındaki kısa bağlantı aralıkları misafirlerimizin riski altındadır.

18-Uçak Biletleri:
Parasol Tours tarafından düzenlenmeyen uçak biletleri için sorumluluk kabul etmiyoruz ve herhangi bir teyit veya takip doğrudan misafirlerin kendisi tarafından yapılmalıdır. Havayollarının yaptığı uçuş değişikliklerinden / iptallerinden de sorumlu tutulamayız.
Biz her zaman kontaklarımız tarafından bize tavsiye edilen orijinal kalkış programını dikkate alıyoruz. Son kalkış detaylarının bize verilenden farklı olması ve bu konuda zamanında bilgilendirilmememiz halinde havalimanı transfer hizmetlerinde ortaya çıkabilecek rahatsızlıklardan dolayı sorumluluk kabul etmiyoruz.

19-Otel Fiyatları:
Meslektaşlarımıza en güncel ve güncel otel fiyatları listesi sunmaya azami özeni gösteriyoruz. Ancak Yılbaşı, Dini ve Ulusal Festivaller, Konvansiyonlar, Uluslararası Yarışmalar, Özel Yıldönümleri gibi bazı dönemlerde neredeyse tüm oteller ek ücrete tabidir. Bu nedenle, Parasol Tours, rezervasyon sırasında verilen otel fiyatları listesini revize etme hakkını saklı tutar. Bununla birlikte, rezervasyonlar belirli oranları ile teyit edildikten sonra başka ücret uygulanmaz.

20-Pasaport ve Vizeler:
Tüm katılımcılar, varış ve / veya transit ülke için uygun turist vizesi ile en az üç (3) ay geçerli bir pasaporta sahip olmalıdır. Seyahate çıkmadan önce gerekli belgeleri bulundurmak yolcunun sorumluluğundadır. Pasaport gereksinimleri hakkında bilgi için ilgili konsolosluğa / konsolosluklara danışın. Katılımcı, gerekli belgelerin bulunmaması nedeniyle seyahatte ya da kısmında bulunamıyorsa, ilgili tüm masrafları kendi hesabına karşılamakla yükümlüdür.

21-Reddetme Hakkı:
Makul gerekçelerle, herhangi bir yolcuyu tur hizmetlerinin herhangi bir bölümünü reddetme, bu kişinin sağlığı, zihinsel veya fiziksel durumu (veya kişinin genel davranışı) durumunda herhangi bir kişiyi tur katılımcısı olarak kabul etmeme veya alıkoyma hakkını saklı tutarız. ) turun işleyişini ve / veya diğer tur katılımcılarının haklarını, refahını veya yararlanmalarını engelleme. Bu gibi durumlarda, bizim (veya acentelerimizin) sorumluluğu, varsa, kullanılmayan tur hizmetlerinin masraflarının iadesi ile sınırlı olacaktır.

22-Kayıp ve Unutulan Eşyalar:
Parasol Tours, turlar sırasında kaybolan ve kalan eşyalardan sorumlu değildir. Ancak, oteller veya diğer ilgili şahıslar tarafından bize herhangi bir şey iade edilirse, bu ürünleri gerekli adreslere gönderebiliriz. Ardından, ürünün gönderilmesinden önce tam kargo ücreti tarafımızdan tahsil edilir. Kredi kartı ödemelerinde, toplam ücrete kargo ücretinin% 2,5’i oranında kolaylık ücreti eklenir. Maalesef varış noktasında ödeme kabul etmiyoruz.

23-Sorumluluk:
Parasol Tours özür diler, ancak eksiklik firmamızdan kaynaklanmadıkça, tur sırasında katılımcıların uğrayacağı herhangi bir hasar veya yaralanmadan sorumlu tutulamaz. Sadece bizim aracılığımızla rezerve edilen hizmetlerin sorumluluğunu üstleniyoruz. Tur sırasında bağlantılarımız veya başkaları aracılığıyla rezerve edilen ekstra hizmetler tamamen misafirlerimizin sorumluluğundadır.

24 Tur Belgeleri:
Zorunlu hallerde bazı tur belgeleri misafirlerin konaklayacağı otellere gönderilebilir. Ancak otellere ulaşan ancak misafirlere zamanında iletilmeyen evraklar için herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz.

25- Şirketimize Sevk Edilen Paketler / Postalar:
Yurt dışından firmamıza gönderilen paket ve postalar Gümrük işlemine tabi tutulabilir. Ofislerimizde bize fiziksel olarak teslim edilmeyen herhangi bir ürün için sorumluluk kabul etmiyoruz ve onayımız olmadan gönderilen herhangi bir ürün için herhangi bir işlem yapmayacağız ve herhangi bir ücret ödemeyeceğiz.

26-İptal Koşulları:
Katılımcılar tarafından iptal bildirimi yazılı olarak verilmelidir ve bu tür tüm iptaller yazılı bildirimin alındığı tarihte geçerli olacaktır.
Aynı konaklamayı paylaşan bir katılımcının iptali durumunda, Ortak Konaklama ayarlayamadığımız sürece, kalan katılımcıya uygulanan ücretin “Tek Kişi Konaklama” oranına yükseltilmesi gerekecektir.
İptal ücretleri / ücretleri bir ceza değil “Tasfiye Edilmiş Hasarlar” olarak kabul edilir. Bir tur için para yatırma, bu “Genel Şartlar ve Koşullar” ın ve İptal Politikasının tam olarak kabul edildiği anlamına gelir.
Mümkünse, yalnızca hizmetlerin ücretlendirildiği banka hesaplarına ve kredi kartlarına geri ödeme yapılabilir.
Geçerli Havayolu Cezalarına ek olarak İptal Ücretleri aşağıdaki gibidir:
• Bir rezervasyon, planlanan kalkışa 30 günden daha uzun süre kala iptal edilirse, tam ödeme (kişi başı iptal işlem ücreti 25 $ daha az), iptal bildiriminin alınması üzerine iade edilecektir.
• Kalkıştan 21-30 gün önce iptal edilirse, iptal ücreti toplam maliyetin% 10’u olacaktır.
• Kalkıştan 11 ila 20 gün önce iptal edilirse, iptal ücreti toplam maliyetin% 25’i olacaktır.
• Kalkıştan 2 ila 10 gün önce veya daha sonra iptal edilirse, iptal ücreti toplam maliyetin% 50’si olacaktır.
• Tur fiyatları grup katılımı / veya asgari kişi şartlarına dayandığından, hizmetin başlama tarihinden önceki son 48 saat içinde yapılan iptallerde herhangi bir hizmet veya programın kullanılmayan herhangi bir kısmı için İADE YAPILAMAZ.
• Bazı oteller, giriş tarihinden önceki son 30-45 gün içinde iptal edilen rezervasyonlar için de iptal ücreti alabilir. Onay formumuzda böyle bir açıklama görülürse, yukarıda ne olursa olsun, bu otel ücreti de tam olarak tahsil edilecektir.
• Katılımcıların kontrolü dışındaki mücbir sebepler gibi zorunlu nedenlerle iptaller yapılırsa, şirketimiz bu konuda sadece üçüncü şahısların bize yüklediği masrafları tahsil edecek şekilde esnek olabilir veya bunlardan herhangi birinden feragat edebilir. duruma göre iptal ücretleri.

27-Engellilere Yönelik Hizmetler:
Parasol Tours, engelli dostu bir seyahat şirketidir ve engelliler için özel hizmetler yürütür. Ancak bu turlar çok sayıda konuğun katılımı nedeniyle hızlı bir tempoda ve sınırlı yer müsaitliği ile gerçekleştirildiği için grup / koçta koltuk hizmetleri sunmuyoruz.

28-Ziyaret Saatleri:
Kültür Bakanlığının kontrolünde bulunan müze ve ören yerleri resmi tatillerin ilk sabahı, alışveriş merkezleri ve diğer mağazalar resmi tatilin tamamı boyunca kapatılabilmektedir. Bursa’daki Yeşil Anıtkabir gibi Kültür Bakanlığı dışında diğer kurumlar tarafından yönetilen müzeler ile Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı gibi bazı tarihi çarşılar genellikle resmi tatil dönemi boyunca kapalıdır. Modern alışveriş merkezleri genel olarak dini bayramların ilk günü dışında açıktır.
Kapanışlar nedeniyle ortaya çıkabilecek herhangi bir rahatsızlıktan sorumlu olmadığımızı lütfen unutmayın.
Bu özel kapanışların ötesinde, bu açıdan herhangi bir olası problemden kaçınmak için ilgili güzergahta rutin kapanış günleri belirlenmiştir.
Bilginize, bazı müzeler / siteler ve yollar, restorasyon amacıyla veya bilgimiz ve kontrolümüz dışında bir devlet görevlisinin ziyareti, Milli Günler törenleri vb. Nedeniyle geçici olarak kapatılabilir. Parasol Tours, böyle bir durumda herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir ve bu nedenle eksik ziyaretler için herhangi bir iade yapılmamaktadır.

29-Transfer Karşılama Sorunları:
Havalimanı transferleri için karşılama saatlerini belirlediğimizde, genellikle yolcu alma ve uçuş kalkış saatleri arasında bol miktarda zaman ayırırız (Karayolu gibi bazı beklenmedik durumlar göz önünde bulundurularak dış hatlar için yaklaşık 4 saat ve iç hatlar için 2 saat) kapaklar, patlak lastik, çamurluk bükücü vb.). Transfer saatlerinin misafirler tarafından daha ileri taşınması durumunda, kaçırılan uçuşlardan firmamız herhangi bir sorumluluk kabul etmeyecektir.

30-Otel Tarafından Ücretsiz Havalimanı Transferleri:
Bazı oteller varışta ücretsiz transfer hizmeti sağladığını iddia edebilir. Ancak bu transfer hizmetlerinin çoğu, otellerin çok daha yüksek Rack / Internet tarifeleri ile geçerlidir ve sözleşme fiyatlarımız genellikle otellerin serbest bıraktığından daha düşük olduğundan bizden talep edilen rezervasyonlar için geçerli değildir.

31-Kullanılmayan Hizmetler:
Tur fiyatları grup katılımına dayandığından, tur başladıktan sonra herhangi bir hizmet veya programın kullanılmayan herhangi bir kısmı için İADE YAPILMAZ.

32-Bebek Koltuğu Opsiyonu:
Bebekle seyahat etmek aileler için çok eğlencelidir ve bu nedenle Parasol Tours olarak İstanbul, Ankara ve Kapadokya’da başlayan hizmetlerimizde sizlere bebek koltuğu temin etmeye hazırız (bu kiralama için ekstra ücrete tabidir) kiralık araç şirketleri tarafından sağlanan araba hizmetleri). Ancak, diğer yerlerde ekstra ücretler olabilir. Bebek koltuğu talebi hizmetin başlama tarihinden 7 gün önce yapılmalıdır, aksi takdirde böyle bir ekstra hizmet garanti edilemez.

33-Anlaşmazlıklar:
Tur katılımcılarının herhangi bir tur düzenlemesiyle ilgili şikayetleri olması durumunda, sorunu bir an önce çözmek için bunlar derhal bize bildirilmelidir. Ayrıca turlarımızla ilgili bu tür şikayetler, hizmetlerin tamamlanmasını izleyen 30 gün içinde tarafımıza yazılı olarak iletilmelidir.
Parasol Tours olarak vize sorunu ile ilgilenmiyoruz. Bu tür durumlar için vize işlem şirketleriyle doğrudan iletişime geçilmelidir.
Parasol Tours, kayıp, çalıntı veya hasar görmüş kişisel mallar (para dahil), programlardaki gecikme veya değişiklikler, otel rezervasyonları veya temerrütleri, hastalık, salgınlar, hava koşulları, grevler, savaş, karantina, zorlamadan kaynaklanan kayıplar veya masraflar için herhangi bir sorumluluk kabul etmez. büyük, doğal afetler veya Parasol Tours’un doğrudan kontrolü dışındaki diğer nedenler veya taşıyıcıların veya otel sahiplerinin sorumluluğu geçerli yasalara veya uluslararası sözleşmelere tabidir. Bu gibi durumlarda, tüm ek masraflar katılımcı tarafından karşılanmalıdır. Katılımcı, gemiye biniş limanına çok geç gelirse ve gemi yola çıkarsa, meydana gelebilecek tüm sonuçlar ve masraflar katılımcı tarafından karşılanacaktır.

34-Bilginin Doğruluğu:
Konukların isimleri ve çocukların yaşları ile ilgili olarak Parasol Tours’a gönderilen bilgiler pasaport bilgilerini yansıtmalıdır. Yanlış bilgilerin sunulmasından kaynaklanan herhangi bir rahatsızlıktan sorumlu değiliz. Rezervasyon ve pasaport isimleri uyuşmazsa havayolları uçağa binmeyi reddedebilir.

35-Telif Hakkı:
Bu içeriğin tüm hakları saklıdır. Eleştiri ve inceleme amaçlı kısa pasajların alıntılanması dışında, Parasol Tours’un önceden izni olmaksızın bu tarifenin hiçbir kısmı çoğaltılamaz, erişim sisteminde saklanamaz veya elektronik, mekanik, fotokopi, kayıt veya başka şekillerde herhangi bir şekilde iletilemez.