Uzak Doğu

ANA SAYFA Ülkeler Uzak Doğu

Sri Lanka Gezi Rehberi: Hint Okyanusu’nun İncisi

4
Sri Lanka Hint Okyanusu'nun incisi bir ada ülkesi. Hindistan'a sadece 31 km mesafede, ancak bağımsız bir Sosyalist Cumhuriyet.
Myanmar

Myanmar Gezi Rehberi: Mistik Myanmar – El Değmemiş Ülke

0
Myanmar (Burma/Birmanya) az bilinen gizemli ülke. Budizm öğretilerin benimsendiği mistik, olağan üstü tapınakları, doğal güzellikleri, yeraltı kaynakları, kıymetli yakut yatakları ile ilgi çeken bir ülke.

Pokhara Gezi Rehberi: Yeşil ve Sakin Nepal

2
Pokhara, doğal güzellikleri ile öne çıkıyor. Annapurna bölgesindeki yürüyüş rotalarının başlangıç noktası olarak tanınıyor.
nara

Nara Gezi Rehberi: Japonya’nın Tarihi Başkenti ve Todaiji Tapınağı

0
Nara 700- 784 yılları arası Japonya birliğinin sağlandığı yıllarda ilk başkenti olmuş, tarihi bir şehir. Bu parlak dönemi siyasi, kültürel, sanatsal ve mimari eserlerine yansımış.
Kamboçya

Kamboçya Gezi Rehberi: Haşmetli Tapınaklar, Hüzünlü İnsanlar

0
Kamboçya son yıllarda Uzak Doğu'nun özel  ilgi gören, çok sayıda turist çeken ülkesi. Dünyanın en büyük ve en önemli tapınaklar bölgesi Angkor Wat ülkenin gurur kaynağıdır.

Hue Gezi Rehberi: Vietnam’ın İmparatorluk Başkenti

1
Hue, 1802-1945 yılları arasında hüküm süren en son Vietnam Hanedanlığı’nın (Nguyen) başkenti, aynı zamanda dini ve kültürel merkezi olmuş.

Vietnam Gezi Rehberi: Gizemli Ülke

0
Vietnam, son yıllarda ülkeye gelen turist sayısını en çok artıran, Uzak Doğu’nun popüler destinasyonları arasında bir ülke.

Ho Chi Minh Gezi Rehberi: Vietnam’ın Çok Renkli Güneyi

1
Ho Chi Minh, daha çok bilinen adı ile Saygon, eski ve yeni Vietnam’ı bir arada görebileceğiniz bir şehir.

Halong Bay: Vietnam’ın Düşler Diyarı

2
Vietnam, tarihi ve farklı kültürü yanında muhteşem doğası ile görülmeyi hak ediyor; Vietnam'ın başkenti Hanoi’ye gelmişken olmazsa olmazlardan biri, Vietnam’ın kuzeydoğusunda Tonkin Körfezi'nde bulunan Halong Bay’i görmek.

Hanoi Gezi Rehberi: Vietnam’ın Kuzeyini Yaşatan Şehir

2
Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti’nin başkenti ve en kalabalık (7,6 milyon) ikinci kenti Hanoi. Ülkenin kuzeyinde Kızıl Nehir’in batı kıyısında kurulmuş. 1000 yılı aşan bir geçmişe sahip kent, 11-18. yüzyılda bağımsız Vietnam Krallığı'nın, Fransız kolonisi döneminde (1884-1954) ise Hindiçin (Kamboçya, Laos, Vietnam)’ın başkenti olmuş.