Uzak Doğu

ANA SAYFA Ülkeler Uzak Doğu

Shirahama Gezi Rehberi: Japonya’nın Beyaz Kumsallı Plajları

0
Shirahama Japonya’nın en büyük adası ve Japon anakarası olarak bilinen Honshu’nin güneydoğusunda Pasifik Okyanusu’na kıyısı olan Wakayama'ya bağlı bir kasaba. Osaka'ya 80 km uzaklıktaki Wakayama, Tokyo ve Osaka gibi metropollere kıyasla daha küçük, diğer yandan doğası harika bir şehir.
Laos

Laos Gezi Rehberi: Bin Filin Ülkesi

0
Güneydoğu Asya'nın henüz bakir, yozlaşmamış, sakin, huzurlu ülkesi Laos son yıllarda diğer Hindiçin ülkeleri kadar olmasa da, turistlerin ilgisini çekmeye başlamıştır.
Bangkok

Bangkok Gezi Rehberi: Çok Kaotik, Çok Mistik

0
Bangkok farklı bir şehir. Büyük, kaotik, enerjik, karmaşık, mistik, zengin, fakir, kirli, birçok kelime ile tanımlanabilir... Ancak farklı dokusu, havası ile bir kez sevenlerin tekrar tekrar gitmek isteyeceği bir şehir.

Sri Lanka Gezi Rehberi: Hint Okyanusu’nun İncisi

10
Sri Lanka Hint Okyanusu'nun incisi bir ada ülkesi. Hindistan'a sadece 31 km mesafede, ancak bağımsız bir Sosyalist Cumhuriyet.
Myanmar

Myanmar Gezi Rehberi: Mistik Myanmar – El Değmemiş Ülke

0
Myanmar (Burma/Birmanya) az bilinen gizemli ülke. Budizm öğretilerin benimsendiği mistik, olağan üstü tapınakları, doğal güzellikleri, yeraltı kaynakları, kıymetli yakut yatakları ile ilgi çeken bir ülke.

Pokhara Gezi Rehberi: Yeşil ve Sakin Nepal

2
Pokhara, doğal güzellikleri ile öne çıkıyor. Annapurna bölgesindeki yürüyüş rotalarının başlangıç noktası olarak tanınıyor.
nara

Nara Gezi Rehberi: Japonya’nın Tarihi Başkenti ve Todaiji Tapınağı

0
Nara 700- 784 yılları arası Japonya birliğinin sağlandığı yıllarda ilk başkenti olmuş, tarihi bir şehir. Bu parlak dönemi siyasi, kültürel, sanatsal ve mimari eserlerine yansımış.
Kamboçya

Kamboçya Gezi Rehberi: Haşmetli Tapınaklar, Hüzünlü İnsanlar

0
Kamboçya son yıllarda Uzak Doğu'nun özel  ilgi gören, çok sayıda turist çeken ülkesi. Dünyanın en büyük ve en önemli tapınaklar bölgesi Angkor Wat ülkenin gurur kaynağıdır.

Hue Gezi Rehberi: Vietnam’ın İmparatorluk Başkenti

1
Hue, 1802-1945 yılları arasında hüküm süren en son Vietnam Hanedanlığı’nın (Nguyen) başkenti, aynı zamanda dini ve kültürel merkezi olmuş.

Vietnam Gezi Rehberi: Gizemli Ülke

0
Vietnam, son yıllarda ülkeye gelen turist sayısını en çok artıran, Uzak Doğu’nun popüler destinasyonları arasında bir ülke.