Avrupa

ANA SAYFA Ülkeler Avrupa
Napoli

Napoli Gezi Rehberi: İtalya’nın Haşarı Çocuğu

5
Napoli’yi gezerken bir yanda eski krallık çağının görkemiyle bir yanda da Akdeniz’in kayıtsız ve mutlu yoksulluğuyla karşılaşıyorsunuz…
Moskova

Moskova Gezi Rehberi: Muhteşem Moskova

2
Moskova görkemli, mağrur bir şehir. Her köşesinde haşmetli, gotik, klasik bir çok kilise, katedral, saray, heykel, köprü görünmektedir. Geniş ve temiz sokakları, müzeleri, dünyanın en güzel sanat galerisi şeklinde yapılmış metro istasyonları şehrin unutulmazları arasında.
Urbino

Urbino Gezi Rehberi: Rönesans Kenti

0
Urbino tam da Montaigne’in “Yol Günlüğü”nde söz ettiği gibi, bir dağın tepesinden aşağıya doğru (eteğine) uzanan, başka hiçbir yere benzemeyen, dar sokakları ile bol inişli çıkışlı bir yer. 
Hallstatt

Hallstatt Gezi Rehberi: Avusturya’da Bir Masal Köyü

0
Dünyanın en güzel köyleri ve en çok fotoğrafı çekilen yerleri arasında yer alan Hallstatt, Yukarı Avusturya’da Salzkammergut, yani göller bölgesinde, Hallstattler Gölü kıyısında, sırtını Alplere dayamış bir masal köyü. 
St. Petersburg

St. Petersburg Gezi Rehberi: Büyülü Şehir

0
St Petersburg, geniş bulvarları, köprüleri, dingin suları ve çarlık mimarisinin örnekleri, okuduğum yazarların oldukça ayrıntılı tasvirleri ve büyüleyici St Petersburg imgeleri ile gayet tanıdık bir şekilde karşıladı beni.

San Marino Gezi Rehberi: Bir Demokrasi Hikayesi

Şehrin en önemli meydanına Piazza della Liberta (Özgürlük Meydanı) adını veren bu minik devletin bize anlatacağı bir hikayesi var.
salzburg

Salzburg Gezi Rehberi: Mozart’ın Melodileri ile Orta Çağ’da Yolculuk

0
Salzburg Avusturya’da Alp Dağları’nın eteklerinde kurulmuş, yeşillikler arasında Orta Çağ barok tarzı binaları, kiliseleri, sokakları ile tarihi dokusu korunmuş, sanat, kültür, müzik şehri. Ünlü besteci Mozart’ın da doğduğu ve yaşadığı şehir.
venedik

Venedik Gezi Rehberi II: Canal Grande – Dünyanın En Güzel Bulvarı

0
Venedik kendine has bir yer; ana karanın hemen yakınında 118 ada üzerine kurulmuş olan şehrin ana ulaşım ağını oluşturan kanallar Venedik’e eşi benzeri bulunmayan bir güzellik katmakta.
venedik

Venedik Gezi Rehberi I: San Marco Meydanı – Venedik’e Dair Her Şey

0
Venedik simge bir şehir… En başta bir hayal dünyasını gerçeğe büründüren Karnavalı olmak üzere, Film Festivali, Bienali ile kendini gündemde tutan, dünyada şatafatın, şaşaanın, zenginliğin timsali olmuş yerlerden…
amsterdam

Amsterdam Gezi Rehberi: Küçük Güzeldir

1
Amsterdam, belki avuç içi kadar yere koca bir dünyayı sığdırdığı için kayıtsız kalınamayacak bir cazibe merkezi.