Avrupa

ANA SAYFA Ülkeler Avrupa
venedik

Venedik Gezi Rehberi II: Canal Grande – Dünyanın En Güzel Bulvarı

0
Venedik kendine has bir yer; ana karanın hemen yakınında 118 ada üzerine kurulmuş olan şehrin ana ulaşım ağını oluşturan kanallar Venedik’e eşi benzeri bulunmayan bir güzellik katmakta.
venedik

Venedik Gezi Rehberi I: San Marco Meydanı – Venedik’e Dair Her Şey

0
Venedik simge bir şehir… En başta bir hayal dünyasını gerçeğe büründüren Karnavalı olmak üzere, Film Festivali, Bienali ile kendini gündemde tutan, dünyada şatafatın, şaşaanın, zenginliğin timsali olmuş yerlerden…
amsterdam

Amsterdam Gezi Rehberi: Küçük Güzeldir

1
Amsterdam, belki avuç içi kadar yere koca bir dünyayı sığdırdığı için kayıtsız kalınamayacak bir cazibe merkezi. Avrupa’nın köylüsü denilen bir milletin imrendirici bir refah toplumu kurup dünyanın belki de başka yerinde rastlanmayan dini, siyasi, sosyal hoşgörü geleneğini bu kadar içine sindirerek yaşaması başlı başına bir merak konusu.
kuzey iskocya

Kuzey İskoçya: Highlands – Ormanlar, Dağlar, Göller ve Nehirler Arasında Yolculuk

0
İskoçya dağları, nehirleri ve gölleriyle zengin bir doğaya sahip, etrafı denizle çevrili muhteşem bir coğrafya… Ülke, kuzeyden güneye üç ana bölgeye; dağlık bir bölge olan Highlands, deniz seviyesine yakın olan Central Belt ve tepelik bir araziden oluşan Southern Uplands olarak ayrılmış.
Zagrep

Zagreb Gezi Rehberi – Hırvatistan’ın Keşfedilecek Başkenti

Hırvatistan’ın başkenti ve 1 milyondan fazla nüfusu ile en büyük şehri olan Zagreb, ülkenin kuzeydoğusunda yer alıyor. Denizden uzakta iç tarafta olduğundan sahildeki diğer şehirlere göre biraz sönük kalıyor.
ukrayna

Ukrayna Gezi Rehberi: Karadeniz’in Karşı Yakası

0
Doğu Avrupa’da yer alan Ukrayna, topraklarının tamamı Avrupa’da bulunan en geniş ülke olma özelliğini taşımaktadır. Kuzeybatısında Beyaz Rusya, kuzey ve kuzeydoğusunda Rusya, batısında Macaristan, Polonya ve Slovakya, güneybatısında da Moldova ve Romanya ile komşu, güneyde Karadeniz ve Azak Denizi’ne kıyısı bulunan Ukrayna, yarı başkanlık sistemi ile yönetilen üniter bir devlettir.
kiev

Kiev Gezi Rehberi; Ukrayna’nın Renkli Başkenti

0
Avrupa’nın tarihi şehirleri olarak öncelikle akla Roma, Paris, Londra, Prag, Viyana gibi şehirler geliyor. Ancak, zengin tarihi, harika mimarisi, görkemli kiliseleri, hareketli caddeleri, lezzetli...

Lviv Yeme, İçme ve Gece Hayatı

0
Ukrayna mutfağı gerçekten çok lezzetli. Bu konuda detaylı bilgiye Kiev yazımda yer vermiştim. Bunları tekrar etmek istemiyorum. Bu yazıda Lviv için bir kısmını kendimin de deneyimlediğim mekan önerilerinde bulunacağım.
Lviv

Lviv Festivalleri ve Eğlence

0
Lviv gezi zamanlamanızı bir konsere veya festivale denk getirmeye çalışın. Lviv boşuna “Festival Kraliçesi” olarak anılmıyor. Şehirde hemen her ay festival, geçit töreni ve eğlence vardır.

Stockholm Gezi Rehberi: Buzlar Kraliçesi

0
Gidip gördükten, üstelik üstünden yaklaşık bir yıl geçtikten sonra Stockholm’u bir cümleyle tarif etsem; neredeyse bozulmamış, doğa harikası olarak aklınıza gelebilecek hemen tüm güzellikler...
1,819Beğeni Beğen
1,525TakipçiTakip Et
539TakipçiTakip Et
39AboneAbone Ol