Avrupa

ANA SAYFA Ülkeler Avrupa

Kavala Gezi Rehberi: Osmanlı İzlerini Takipteyiz

0
Kavala Yunanistan'ın kuzeyinde Makedonya bölgesinde Ege Denizi kıyısında bir sahil kenti. Korunan tarihi dokusu ve sahilleri ile turistlerin ilgisini çeken bölge. Türk turistlerin de...

Vatikan Gezi Rehberi

3
Din ile sanatın buluştuğu, dünyanın en büyük ve en önemli müzeleri arasında sayılan Vatikan Müzelerini gezmek için bir gün mutlaka yolunuz Vatikan'a düşsün.
Lubliyana

Lubliyana (Ljubljana) Gezi Rehberi: Güleryüzlü İnsanlar Şehri

0
Gördüğüm en sevimli başkentlerden biri, yalnızca sevimli mi? olduğu gibi korunmuş, keyifli bir kültür ve eğlence şehri. Şehrin sevimliliği,  çok doğal, gürültüsüz, medeni ve cana yakın insanlarından geliyor.
Lizbon

Lizbon Gezi Rehberi: Kaşifler ve Denizciler Kenti

2
Kaşifler diyarı ve Portekiz’in başkenti Lizbon, Tejo Nehri'nin Atlantik Okyanusu'na döküldüğü noktada, nehrin iki yakasını kaplayacak şekilde ve İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulmuş. Lizbon, kendine özgü karakteri ve atmosferi ile ilk bakışta çok etkiliyor. Bir Avrupa ülkesi ama mimari öğelerde çok fazla Arap etkisi görülüyor.
Napoli

Napoli Gezi Rehberi: İtalya’nın Haşarı Çocuğu

6
Napoli’yi gezerken bir yanda eski krallık çağının görkemiyle bir yanda da Akdeniz’in kayıtsız ve mutlu yoksulluğuyla karşılaşıyorsunuz…
Moskova

Moskova Gezi Rehberi: Muhteşem Moskova

2
Moskova görkemli, mağrur bir şehir. Her köşesinde haşmetli, gotik, klasik bir çok kilise, katedral, saray, heykel, köprü görünmektedir. Geniş ve temiz sokakları, müzeleri, dünyanın en güzel sanat galerisi şeklinde yapılmış metro istasyonları şehrin unutulmazları arasında.
Urbino

Urbino Gezi Rehberi: Rönesans Kenti

0
Urbino tam da Montaigne’in “Yol Günlüğü”nde söz ettiği gibi, bir dağın tepesinden aşağıya doğru (eteğine) uzanan, başka hiçbir yere benzemeyen, dar sokakları ile bol inişli çıkışlı bir yer. 
Hallstatt

Hallstatt Gezi Rehberi: Avusturya’da Bir Masal Köyü

0
Dünyanın en güzel köyleri ve en çok fotoğrafı çekilen yerleri arasında yer alan Hallstatt, Yukarı Avusturya’da Salzkammergut, yani göller bölgesinde, Hallstattler Gölü kıyısında, sırtını Alplere dayamış bir masal köyü. 
St. Petersburg

St. Petersburg Gezi Rehberi: Büyülü Şehir

0
St Petersburg, geniş bulvarları, köprüleri, dingin suları ve çarlık mimarisinin örnekleri, okuduğum yazarların oldukça ayrıntılı tasvirleri ve büyüleyici St Petersburg imgeleri ile gayet tanıdık bir şekilde karşıladı beni.

San Marino Gezi Rehberi: Bir Demokrasi Hikayesi

Şehrin en önemli meydanına Piazza della Liberta (Özgürlük Meydanı) adını veren bu minik devletin bize anlatacağı bir hikayesi var.