Ülkeler

ANA SAYFA Ülkeler
Prizren

Prizren Gezi Rehberi: Kosova Topraklarında Osmanlı İzleri

0
Prizren, Avrupa’nın en genç ülkesi Kosova’nın ikinci büyük şehri ve ülkenin kültür başkenti olarak adlandırılıyor. Aslında başkent Priştine Kosova'nın modern yüzünü, Prizren ise daha çok ülkenin geçmişini temsil ediyor. Prizren'in tarihi ve kültürel dokusu ile doğu ve batının harmonisine sahip olduğunu söyleyebiliriz. 
salzburg

Salzburg Gezi Rehberi: Mozart’ın Melodileri ile Orta Çağ’da Yolculuk

0
Salzburg Avusturya’da Alp Dağları’nın eteklerinde kurulmuş, yeşillikler arasında Orta Çağ barok tarzı binaları, kiliseleri, sokakları ile tarihi dokusu korunmuş, sanat, kültür, müzik şehri. Ünlü besteci Mozart’ın da doğduğu ve yaşadığı şehir.
venedik

Venedik Gezi Rehberi II: Canal Grande – Dünyanın En Güzel Bulvarı

0
Venedik kendine has bir yer; ana karanın hemen yakınında 118 ada üzerine kurulmuş olan şehrin ana ulaşım ağını oluşturan kanallar Venedik’e eşi benzeri bulunmayan bir güzellik katmakta.
venedik

Venedik Gezi Rehberi I: San Marco Meydanı – Venedik’e Dair Her Şey

0
Venedik simge bir şehir… En başta bir hayal dünyasını gerçeğe büründüren Karnavalı olmak üzere, Film Festivali, Bienali ile kendini gündemde tutan, dünyada şatafatın, şaşaanın, zenginliğin timsali olmuş yerlerden…
los angeles

Los Angeles: “La La Land” mi, Yoksa “Bir Zamanlar Hollywood” mu Desem?

Los Angeles şehir merkezi Pasifik Okyanusu'nun on kilometre kadar içerisinde kurulu ve küçük bir alanı işgal etmekte. ABD gibi, devasa, yarı kıta/yarı devlet bir ülkenin ikinci büyük şehrinin merkezinin bu kadar küçük olması bir çelişki, ama realite bu…
skopje-uskup

Skopje – Üsküp Gezi Rehberi: Tarihi mi? Modern mi?

Kuzey Makedonya hem Balkan, hem Akdeniz ruhunu yaşatan bir ülke. Makedonya toprakları tarihi boyunca büyük imparatorlukların bir parçası olmuş. Büyük İskender, Roma, Bizans ve Osmanlı bu topraklarda hüküm sürmüş. Zengin tarihinin yanı sıra sayısız dağlar, üç ulusal park, 53 göl, Vardar Nehri, vadiler, mağaraları ve hayranlık uyandıran doğası ile Balkanların özel bir bölgesi.
amsterdam

Amsterdam Gezi Rehberi: Küçük Güzeldir

Amsterdam, belki avuç içi kadar yere koca bir dünyayı sığdırdığı için kayıtsız kalınamayacak bir cazibe merkezi. Avrupa’nın köylüsü denilen bir milletin imrendirici bir refah toplumu kurup dünyanın belki de başka yerinde rastlanmayan dini, siyasi, sosyal hoşgörü geleneğini bu kadar içine sindirerek yaşaması başlı başına bir merak konusu.

Sri Lanka Gezi Rehberi: Hint Okyanusu’nun İncisi

2
Sri Lanka Hint Okyanusu'nun incisi bir ada ülkesi. Hindistan'a sadece 31 km mesafede, ancak bağımsız bir Sosyalist Cumhuriyet. Ülke Asya deniz yolları üzerindeki stratejik...
kuzey iskocya

Kuzey İskoçya: Highlands – Ormanlar, Dağlar, Göller ve Nehirler Arasında Yolculuk

0
İskoçya dağları, nehirleri ve gölleriyle zengin bir doğaya sahip, etrafı denizle çevrili muhteşem bir coğrafya… Ülke, kuzeyden güneye üç ana bölgeye; dağlık bir bölge olan Highlands, deniz seviyesine yakın olan Central Belt ve tepelik bir araziden oluşan Southern Uplands olarak ayrılmış.
Zagrep

Zagreb Gezi Rehberi: Hırvatistan’ın Keşfedilecek Başkenti

Hırvatistan’ın başkenti ve 1 milyondan fazla nüfusu ile en büyük şehri olan Zagreb, ülkenin kuzeydoğusunda yer alıyor. Denizden uzakta iç tarafta olduğundan sahildeki diğer şehirlere göre biraz sönük kalıyor.
1,819Beğeni Beğen
1,525TakipçiTakip Et
537TakipçiTakip Et
39AboneAbone Ol