Ülkeler

ANA SAYFA Ülkeler

Dubrovnik Gezi Rehberi: Adriyatik’in İncisi

0
Dubrovnik, Güneydoğu Avrupa'da konumlanmış Balkan ülkesi Hırvatistan'ın güneyinde Adriyatik kıyısında bir şehri. Dubrovnik Hırvatistan-Crotia'nın en gözde tarihi ve turistik şehri.. 

Kotor Gezi Rehberi: Montenegro’da Bir Ortaçağ Kasabası

Avrupa'nın en genç ülkeleri arasındaki Montenegro'nun güzel kasabası Kotor ve Kotor Körfezi son yıllarda çok sayıda turist çeken bir bölge.

Ürdün Gezi Rehberi: Çöl Sıcağından Kızıldeniz Esintilerine

0
Ürdün, çöl sıcağından, Kızıldeniz esintilerine… Nebatilerin, Romalıların, Musevilerin, Emevilerin, Osmanlının, İngilizlerin izlerini taşıyan coğrafya.

Kavala Gezi Rehberi: Osmanlı İzlerini Takipteyiz

0
Kavala Yunanistan'ın kuzeyinde Makedonya bölgesinde Ege Denizi kıyısında bir sahil kenti. Korunan tarihi dokusu ve sahilleri ile turistlerin ilgisini çeken bölge. Türk turistlerin de...
Kolombiya

Kolombiya Gezi Rehberi: Büyüleyici Ülke

2
Kahvenin, yeşilin her tonunun, zümrüdün, Marquez, Botero ve Escobar’ın ülkesi. “Büyülü Gerçeklik” akımının toprakları. Doğası ile sıra dışı bir ülke, hayran kalınacak bir coğrafya.
Baku

Bakü Gezi Rehberi: Rüzgarlı Şehir (Külekler Şehri)

Yüksek bir tepe üzerinde, amfi tiyatro biçiminde kurulan Bakü, Hazar manzarasına açılır. Hazar Denizi’nin batı kıyısında Apşeron Yarımadası’nın güneyinde, Bakü Körfezi’nin oluşturduğu geniş yayın üzerinde yer alan Bakü’ye halk arasında ‘Külekler Şeheri’ yani ‘Rüzgarlar Şehri’ diyorlar.
Lubliyana

Lubliyana (Ljubljana) Gezi Rehberi: Güleryüzlü İnsanlar Şehri

0
Gördüğüm en sevimli başkentlerden biri, yalnızca sevimli mi? olduğu gibi korunmuş, keyifli bir kültür ve eğlence şehri. Şehrin sevimliliği,  çok doğal, gürültüsüz, medeni ve cana yakın insanlarından geliyor.
Laos

Laos Gezi Rehberi: Bin Filin Ülkesi

0
Güneydoğu Asya'nın henüz bakir, yozlaşmamış, sakin, huzurlu ülkesi Laos son yıllarda diğer Hindiçin ülkeleri kadar olmasa da, turistlerin ilgisini çekmeye başlamıştır.
Lizbon

Lizbon Gezi Rehberi: Kaşifler ve Denizciler Kenti

2
Kaşifler diyarı ve Portekiz’in başkenti Lizbon, Tejo Nehri'nin Atlantik Okyanusu'na döküldüğü noktada, nehrin iki yakasını kaplayacak şekilde ve İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulmuş. Lizbon, kendine özgü karakteri ve atmosferi ile ilk bakışta çok etkiliyor. Bir Avrupa ülkesi ama mimari öğelerde çok fazla Arap etkisi görülüyor.
Napoli

Napoli Gezi Rehberi: İtalya’nın Haşarı Çocuğu

6
Napoli’yi gezerken bir yanda eski krallık çağının görkemiyle bir yanda da Akdeniz’in kayıtsız ve mutlu yoksulluğuyla karşılaşıyorsunuz…