Ülkeler

ANA SAYFA Ülkeler

Shirahama Gezi Rehberi: Japonya’nın Beyaz Kumsallı Plajları

0
Shirahama Japonya’nın en büyük adası ve Japon anakarası olarak bilinen Honshu’nin güneydoğusunda Pasifik Okyanusu’na kıyısı olan Wakayama'ya bağlı bir kasaba. Osaka'ya 80 km uzaklıktaki Wakayama, Tokyo ve Osaka gibi metropollere kıyasla daha küçük, diğer yandan doğası harika bir şehir.

Fas Gezi Rehberi: Renklerin Dans Ettiği Ülke

0
Fas;  egzotik, modern, şahane mimarili, çok farklı iklimlerin yaşanabildiği, güzel insanların yaşadığı bir coğrafya. Avrupa, Arap, Berberi kültürleri harmanı. Hayallerimin ötesinde, tam bir sürpriz.

Seul Gezi Rehberi – Teknoloji ve Tarihin Harmonisi

0
Güney Kore Doğu Asya'nın en doğusunda, Kore Yarımadası’nın güneyinde 51 milyondan fazla nüfusu ile gelişmiş bir ülke. Başkent Seul çevresi ile dünyanın en büyük metropolleri arasında yer almaktadır. Ülke nüfusunun yarısından fazlasının yaşadığı Seul ülkenin can damarı, sanayi, ticaret ve finans merkezi.

Budva Gezi Rehberi – Montenegro’nun Miamisi

Budva, Balkan ülkesi Karadağ/Montenegro'da Adriyatik Denizi kıyısında bir tatil şehri. Karadağ'da en çok turist çeken Budva, hareketli gece hayatı ve plajları ile Montenegro'nun Miami'si ünvanını almış.

Mısır Hurghada Gezi Rehberi: Kızıldeniz’in İncisi

5
Hurghada, Kızıldeniz’in inci kolyesi, 15 mil (24 km) uzunluğundaki sahili, harika plajları, çok uygun fiyatlı lüks otelleri, su sporları merkezleri ile her mevsim tatil yapılabilecek özel bir belde...

Selanik Gezi Rehberi: Ata Memleketinden Günümüze

2
Selanik, Yunanistan'ın Atina'dan sonra ikinci büyük, ticari olarak önemli ve turistik olarak da popüler şehirleri arasında.

Dubrovnik Gezi Rehberi: Adriyatik’in İncisi

0
Dubrovnik, Güneydoğu Avrupa'da konumlanmış Balkan ülkesi Hırvatistan'ın güneyinde Adriyatik kıyısında bir şehri. Dubrovnik Hırvatistan-Crotia'nın en gözde tarihi ve turistik şehri.. 

Kotor Gezi Rehberi: Montenegro’da Bir Ortaçağ Kasabası

Avrupa'nın en genç ülkeleri arasındaki Montenegro'nun güzel kasabası Kotor ve Kotor Körfezi son yıllarda çok sayıda turist çeken bir bölge.

Ürdün Gezi Rehberi: Çöl Sıcağından Kızıldeniz Esintilerine

0
Ürdün, çöl sıcağından, Kızıldeniz esintilerine… Nebatilerin, Romalıların, Musevilerin, Emevilerin, Osmanlının, İngilizlerin izlerini taşıyan coğrafya.

Kavala Gezi Rehberi: Osmanlı İzlerini Takipteyiz

0
Kavala Yunanistan'ın kuzeyinde Makedonya bölgesinde Ege Denizi kıyısında bir sahil kenti. Korunan tarihi dokusu ve sahilleri ile turistlerin ilgisini çeken bölge. Türk turistlerin de...