Ülkeler

ANA SAYFA Ülkeler

Giethoorn Gezi Rehberi: Hollanda’da Bir Masal Diyarı

0
Giethoorn masallardan fırlamış sakin, huzurlu, yemyeşil bir köy. Birbirine 176 köprü ile bağlanmış adacıklar üzerinde, kanalların kenarlarına sıralanmış sazdan yapılmış çatılı tipik Dutch çiftlik evleri ile süslenmiş bir köy.

Mostar Gezi Rehberi: Bir Köprüden Çok Daha Fazlası

2
Mostar, Balkanlar coğrafyasında, Bosna Hersek'in tarihi, çok kültürlü şehri ve Bosna Hersek'in Saray Bosna'dan sonra ikinci önemli şehri.

Seul Gezi Rehberi – Teknoloji ve Tarihin Harmonisi

0
Güney Kore Doğu Asya'nın en doğusunda, Kore Yarımadası’nın güneyinde 51 milyondan fazla nüfusu ile gelişmiş bir ülke. Başkent Seul çevresi ile dünyanın en büyük metropolleri arasında yer almaktadır. Ülke nüfusunun yarısından fazlasının yaşadığı Seul ülkenin can damarı, sanayi, ticaret ve finans merkezi.

Shirahama Gezi Rehberi: Japonya’nın Beyaz Kumsallı Plajları

0
Shirahama Japonya’nın en büyük adası ve Japon anakarası olarak bilinen Honshu’nin güneydoğusunda Pasifik Okyanusu’na kıyısı olan Wakayama'ya bağlı bir kasaba. Osaka'ya 80 km uzaklıktaki Wakayama, Tokyo ve Osaka gibi metropollere kıyasla daha küçük, diğer yandan doğası harika bir şehir.

Budva Gezi Rehberi – Montenegro’nun Miamisi

Budva, Balkan ülkesi Karadağ/Montenegro'da Adriyatik Denizi kıyısında bir tatil şehri. Karadağ'da en çok turist çeken Budva, hareketli gece hayatı ve plajları ile Montenegro'nun Miami'si ünvanını almış.

Sharm El Sheikh (Şarm El Şeyh) Gezi Rehberi: Kızıldeniz’de Sualtı Cenneti

0
Sharm El Sheikh, Mısır'da Asya ve Afrika'yı birleştiren Sina Yarımadası'nın en önemli turistik merkezi ve dünyanın en gözde dalış merkezlerinden biri. Şehir rengarenk mercan resifleri, zengin su altı habitatı,  incecik kumlu sahilleri, berrak, temiz denizi ile güneş, deniz ve Sina Çölü'nü keşfetme aktiviteleri ile renkli bir yer.

Fas Gezi Rehberi: Renklerin Dans Ettiği Ülke

0
Fas;  egzotik, modern, şahane mimarili, çok farklı iklimlerin yaşanabildiği, güzel insanların yaşadığı bir coğrafya. Avrupa, Arap, Berberi kültürleri harmanı. Hayallerimin ötesinde, tam bir sürpriz.

Mısır Hurghada Gezi Rehberi: Kızıldeniz’in İncisi

5
Hurghada, Kızıldeniz’in inci kolyesi, 15 mil (24 km) uzunluğundaki sahili, harika plajları, çok uygun fiyatlı lüks otelleri, su sporları merkezleri ile her mevsim tatil yapılabilecek özel bir belde...

Kavala Gezi Rehberi: Osmanlı İzlerini Takipteyiz

0
Kavala Yunanistan'ın kuzeyinde Makedonya bölgesinde Ege Denizi kıyısında bir sahil kenti. Korunan tarihi dokusu ve sahilleri ile turistlerin ilgisini çeken bölge. Türk turistlerin de...

Kotor Gezi Rehberi: Montenegro’da Bir Ortaçağ Kasabası

Avrupa'nın en genç ülkeleri arasındaki Montenegro'nun güzel kasabası Kotor ve Kotor Körfezi son yıllarda çok sayıda turist çeken bir bölge.