Balkanlar

ANA SAYFA Ülkeler Balkanlar

Budva Gezi Rehberi – Montenegro’nun Miamisi

Budva, Balkan ülkesi Karadağ/Montenegro'da Adriyatik Denizi kıyısında bir tatil şehri. Karadağ'da en çok turist çeken Budva, hareketli gece hayatı ve plajları ile Montenegro'nun Miami'si ünvanını almış.

Kotor Gezi Rehberi: Montenegro’da Bir Ortaçağ Kasabası

Avrupa'nın en genç ülkeleri arasındaki Montenegro'nun güzel kasabası Kotor ve Kotor Körfezi son yıllarda çok sayıda turist çeken bir bölge.

Dubrovnik Gezi Rehberi: Adriyatik’in İncisi

0
Dubrovnik, Güneydoğu Avrupa'da konumlanmış Balkan ülkesi Hırvatistan'ın güneyinde Adriyatik kıyısında bir şehri. Dubrovnik Hırvatistan-Crotia'nın en gözde tarihi ve turistik şehri.. 
Varna

Varna Gezi Rehberi: Bulgaristan’ın Deniz Başkenti

Varna öyle planlı ve programlı bir şekilde anlatılacak bir yer değil, yaşadıklarınızla değil hissettiklerimizle anlatılabilir ancak.
Priştine

Priştine Gezi Rehberi: Avrupa’nın En Genç Ülkesinin Başkenti

0
Kosova'nın başkenti Priştine, tarihiyle, restorasyon geçirmiş tarihi eserleriyle, lezzetli mutfağıyla daha çok renkli alışveriş ve eğlencesiyle Balkan gezilerinin ilgi gören destinasyonlarından biri haline gelmeye başlamış son yıllarda. Priştine Kosova’nın en büyük, idari, kültürel, ticaret ve finans ağırlıklı şehridir.
Ohrid

Ohrid Gezi Rehberi: Doğa-Tarih-Kültür; Üçü Bir Yerde

Kuzey Makedonya’nın doğal güzelliğiyle öne çıkan şirin tatil beldesi Ohrid, ülkenin güneybatısında Ohrid Gölü kıyısında ve Arnavutluk sınırı yakınında kurulmuş. Antik dönemdeki adı Lychnidos “ışık şehri” olan Ohrid’in arkeolojik bulgulara göre Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden olduğu düşünülüyor.
Prizren

Prizren Gezi Rehberi: Kosova Topraklarında Osmanlı İzleri

0
Prizren, Avrupa’nın en genç ülkesi Kosova’nın ikinci büyük şehri ve ülkenin kültür başkenti olarak adlandırılıyor. Aslında başkent Priştine Kosova'nın modern yüzünü, Prizren ise daha çok ülkenin geçmişini temsil ediyor. Prizren'in tarihi ve kültürel dokusu ile doğu ve batının harmonisine sahip olduğunu söyleyebiliriz. 
skopje-uskup

Skopje: Üsküp Gezi Rehberi: Tarihi mi? Modern mi?

Üsküp klasik bir Avrupa şehrinin ötesinde anlam taşıyor bizler için. Şehir beş yüzyıldan daha uzun süre Osmanlı egemenliği altında yaşamış. Eski şehrin her köşesi bu ruhu yaşatıyor.
Zagrep

Zagreb Gezi Rehberi: Hırvatistan’ın Keşfedilecek Başkenti

Hırvatistan’ın başkenti ve 1 milyondan fazla nüfusu ile en büyük şehri olan Zagreb, ülkenin kuzeydoğusunda yer alıyor.

Otobüsle Balkanlar Turu

Balkan turları ülkemizde özellikle son yıllarda çok talep görmekte. Bu bölge coğrafi ve kültürel olarak çok yakın olmamıza rağmen yıllarca gezemediğimiz ülkeleri kapsamaktadır.